Wifi ühendusega ilmajaamad
15.06.2022
TFA digitaalsed ilmajaamad, mis saadavad mõõtmisandmed ning ilmaennustuse nutitelefoni äppi.

Kasutades TFA Wifi ühendusega ilmajaamasid, näete hetke ilma ning ilmaennustust Teie asukohas nii ilmajaama ekraanilt kui ka nutirakendusest TFA VIEW.


Ilmajaam 38.8000.01

on varustatud juhtmevaba välisanduriga ning kuvab õhutemperatuuri ja suhtelist õhuniiskust nii toas kui õues koos min-max väärtusega. Teile kuvatakse ilmaennustust Teie seatud asukohas ning lisaandmeid nt UV indeks, tuulekiirus, sademete tõenäosus jne.


Ilmajaam 35.8001.01

sarnaneb mudeliga 38.8000.01 kuid on suurema ekraaniga ning kuvab ka õhurõhu väärtust. Mudeli varustusse kuulub juhtmevaba tuulemõõtja.  Juurde saab soetada lisaandureid nt basseini või tiigivee temperatuuri juhtmevabaks mõõtmiseks.

Ilmajaam Wifiga ühendades kuvatakse nutirakenduses andmeid anduritelt ning mõõdetud parameetrite graafikuid. Kui on seatud mõõdetavatele parameetritele alarmid (nt maksimaalne temperatuur kasvuhoones), saadetakse väärtuse ületamisel nutiseadmele teavitus.


Dino-Lite digimikroskoopide kogemuslugu Hollandi taimekasvatajatelt.
30.05.2022

Dino-Lite digimikroskoopide kasutamisest taimekahjurite tõrjes kasvuhoonetes (Integrated Pest Management (IPM))Eric Vereijken kasvatab tomateid 47hektaril. Kasvandused asuvad kuues asukohas, kahes Hollandi piirkonnas - Brabantis ja Westlandis.

Eric Vereijkenil on aastatepikkune kogemus tomatite kasvatamisest kasvuhoonetes. Siiski oli üks tegur, mis häiris tema edu kuni viimase ajani: lestad (gall mites, eriophyid mites). See on kahjur, mida palja silmaga ei pruugi näha. Lesta tagajärjed on aga selgelt nähtavad. Vereiken: "Lest sööb kasvuhoonetes taimede lehti ja varsi. Kahjustustest saab aru alles siis, kui lehed on hakanud tuhmuma. Selleks ajaks on aga lest juba mõnda aega tegutsenud". Tomatikasvataja märkas, et viimasel ajal on seda kahjurit ilmunud tema kasvuhoonetesse sagedamini ning ka suuremal hulgal.

Dino-Lite on alati olnud huvitatud ainulaadsetest Dino-Lite mikroskoopide rakenduslugudest. Uurime, kuidas taimekasvatajad saavad kasu digimikroskoopidest kahjuritõrjes (IPM).

    

Tomatikasvatuse omanik konsulteeris Hollandi kasvuhoonekasvatuse kaubandusliidu LTO Glaskrachti ekspertidega. Koos LTO Glaskrachtiga läbiviidud ajurünnaku tulemusena jõuti Dino-Lite digimikroskoopideni. Digimikroskoobid saabusid kasvuhoonesse demonstratsioonile. Eric Vereijkeni meeskonnad on nüüdseks töötanud Dino-Lite mobiilsete mikroskoopide erinevate mudeliga, mis on kohandatud meeskondade vajadustele. Probleem lestadega hakkas lahenema.

"Minu töötajad käivad taimed läbi, teevad kindlaks, kas neil on pruunid varred või lehed, ja märgistavad need ära. Neid taimi ravitakse lestade vastu. Haiguste tõrje eest vastutav isik kontrollib regulaarselt Dino-Lite digimikroskoobiga mitmeid taimi. Kujutis taimelehest või varrest kuvatakse kohapeal nutitelefoni või tahvelarvuti ekraanile, suurendatuna kuni 230 korda. Kuna saame digimikroskoopidega ka videoid üles võtta, näeme nüüd esimest korda ka seda, kas lestad on elus või surnud. See on oluline, sest pärast lokaliseeritud taimekaitsevahendi pritsimist näeme, kas ravil on olnud mingit mõju.“

Kohalik pritsimine on lokaliseeritud töö. Kogu kasvuhoone pritsimine ei ole mõttekas ja on lisaks veel kallis. Ka ei poolda viljade ostjad kahjuritõrjevahendite kasutamist mis on teostatud ilma hoolika läbimõtlemiseta. Dino-Lite'i abil saavad Vereijkeni töötajad leida täpsed kohad, kus kontsentreeritud pritsimine annab maksimaalse efekti.