Andmekogurid

Vernier seadmed mõõteväärtuste kuvamiseks, andmete kogumiseks ning analüüsimiseks.

Adapter: Vernier sensorid - LEGO NXT, EV3
BTA-NXT
bta-nxt_home.896.279.jpgVõimaldab ühendata üht Vernier kolmekümne viiest sensorist LEGO NXT või EV3 kontrolleriga (Lego Mindstorms)
Analog Proto Board adapter
BTA-ELV
btaelv.jpgAdapteri abil on võimalik ühendada Vernier analoogsensori pistik mitte Vernier seadmetega. Näiteks Arduino. Info: http://www.vernier.com/engineering/arduino/
Andmekogur LabQuest Stream
LQ-STREAM
product.lq-stream._hero.002.516.291.jpg

Ühendub Bluetooth 4.0 protokolli abil nutiseadmega ning PC või Mac tüüpi arvutiga.

Ühtlasi vaheseade kasutamaks Vernier juhtmega andureid juhtmevabalt põhimõttel „Võta Oma Seade Kaasa“.

Toetatavad tarkvarad: Android - 4.3 või uuem, iOS - 9 või uuem, Windows 7, 8 USB juhtmega, Windows 10 juhtmevabalt.

Võimalik ühendada samaaegselt 3 analoog- ja 2 digisensorit. 

Andmeedastuskiirus: juhtmevaba - 1 000 lugemit / sek, USB ühendusega - 100 000 lugemit / sek. 

Toide: sisseehitatud aku või USB-ühendus.

Andmekogur LabQuest-Mini
LQMINI
lq-mini.jpg

Alternatiiv LabQuest2 andmekoguri asemel juhuks, kui Te ei vaja autonoomsust ja ekraani. 

Andmekogur LabQuestMini on ühenduslüli andurite ja arvuti USB pesa vahel. 

Sisendid: 3 analooganduri ja 2 digianduri jaoks. 

Toide arvutist USB kaabli vahendusel. 

Kaasas tarkvara LoggerLite ning USB kaabel. Mõõtmed 105 x 85 x 25mm.

Digitaalne Proto Board adapter
BTD-ELV
btdelv.jpgAdapteri abil on võimalik ühendada Vernier digitaalse sensori pistiku mitte Vernier seadmega. Näiteks Arduino. Info: http://www.vernier.com/engineering/arduino/
GO!LINK Andmekogur arvutile, USB
GO-LINK
616_534_golink2.jpg

Ühenduslüli Vernier analoogsensorite (koodi lõpp "-BTA") ja arvuti USB pesa vahel. 

Ühendab korraga ühe sensori arvutiga. 

Andmekogumiskiirus kuni 200 mõõtmist / sekundis.

Võimalik mitme GoLink andmekoguja üheaegne kasutamine sama arvutiga. 

Kaasas tarkvara LoggerLite.

LabQuest2 andmekogur
LQ2
banner.labq2.image-only.001.jpg

NB! SEADE SISALDAB EESTI- JA VENEKEELSET MENÜÜD! 

 Vernier LabQuest2 on puutetundliku 11.2 cm x 6.7 cm värviekraaniga andmekogur. Kõrge kontrastsusega ekraanile on lisatud "must-valge" režiim, et tagada hea nähtavus ka eredas päikesepaistes. Andmekoguja ekraani saab kasutada kas "portreeasendis" või "maastikuasendis".

 Juhtmega saab ühendada samaaegselt kuni 3 analoog- ja 2 digisensorit. Lisaks ühenduvad juhtmevabalt (samaaegselt kuni 3 sensorit) uued Vernier juhtmevabad Bluetooth 4.0 sensorid. Ekraanil on võimalik kuvada mõõtmise arvväärtust, graafikut, mõõtmisandmete tabelit, laboritöö juhendit (seadmesse on eelsalvestatud 102 inglisekeelset juhendit) või õpilase poolt mõõtmise kohta sisestatavaid märkmeid. 

Andmekogumise kiiruse on kuni 100,000 mõõtmist sekundis. Võimalik on importida ja eksportida andmeid mälupulgale või arvutisse ning printida mõõtmistulemusi USB- või võrguprinterisse. Seadmel on sisse ehitatud sensorid: termosensor, 3-suunaline kiirenduse sensor, valgustatuse sensor (ühikuta suurused), helirõhu sensor (ühikuta suurused), GPS sensor (seob välitöödel saadud andmed GPS koordinaatidega ning see võimaldab hiljem andmeid kuvada Google Map kaardil). Andmete jagamiseks väliste seadmete vahel on LabQuest2 sisse ehitatud Bluetooth 4.0 vastuvõtja ja Wifi saatja/vastuvõtja. Wifi olemasolu võimaldab LabQuest2 muuta Wifi ruuteriks ning nii kasutada seda välioludes Wifi saatjana - andmed saadetakse juhtmevabalt õpetaja või õpilaste arvutitesse ja/või nutiseadmetesse. Andmekogur LabQuest2 suudab ühenduda kooli Wifi võrguga, et jagada kogutud andmeid samas võrgus olevatesse IT (arvutid, nutiseadmed) seadmetesse. Samas saate oma IT seadmelt käivitada-seisata andmete kogumise, valida andmete kuvamise viisi ning andmeid alla laadida. 

Seadmel on Li-ion aku (tööaeg mõõtmisel kuni 15h). Sisse on ehitatud kahe kanaliga helisagedusgeneraator, funktsioonigeneraator, stopper, diktofon, kalkulaator, keemiliste elementide perioodilisuse tabel. 

Arvuti USB liidesega ühildub programmide LoggerLite (andmekogujaga tasuta kaasas) või LoggerPro abil (ostetav eraldi - üks litsents kooli kohta). 

Seadme mõõtmed: 8.8 cm x 15.4 cm x 2.5 cm, kaal: 350 g. 

NB! Kodulehelt www.vernier.com saab alla laadida tarkvarauuenduse 2.8.6, mis parandab andmekoguri aku ja Wifi osa toimimist ning lisatud on uusi funktsioone ja Bluetooth sensorite tugi! 

Uuendamine: 1. mine kodulehele http://www.vernier.com/support/updates/labquest/labq2/ , 2. Laadi arvutisse fail LQ2_2.8.6_Update.lga, 3. Salvesta see USB-mälupulgale juurkataloogi, 4. Ühenda LabQuest laadijaga vooluvõrku ning ühenda USB-mälupulk LabQuesti vastava USB pesaga, 5. Uuendamine algab automaatselt. NB! Uuendamise ajal (ca 12 minutit) ei tohi mälupulka eemaldada ega LabQuesti laadija küljest lahti ühendada - see rikub seadme. 6. Uuendamise lõppedes tuleb kalibreerida ekraan puudutades puutepulgaga riste ekraanil. Seejärel on uuendamine teostatud. Valige seadetest eesti keel!