CORNELSEN õppevahendid

Loodusteaduste õppevahendid firmalt Cornelsen. Meil on hea meel tutvustada Teile firmat CORNELSEN. Saksamaal Berliinis asuv firma pakub õppevahendeid lasteaedadele ja eelkoolile, algkoolidele ning põhikoolidele.

Elektri genereerimise katsekomplekt
54853
36779-D.png

DynaMot komplektis on liitseade, mis toimib alalispingegeneraatori ja alalisvoolumootorina.

Lisaks on komplektis:

1 × takistustraat poolil

2 × 4 mm pistikutega krokodillklemmid

1 × lisaklemmid

1 × kaabel, punane, 25 cm

1 × kaabel, punane, 50 cm

1 × kaabel, must, 25 cm

1 × kaabel, must, 50 cm

1 × pirnipesa E 14, alusel

1 × pirnipesad 3 x E 10, alusel

1 × DynaMot lambipirnide komplekt

1 × DynaMot, käsiajamiga generaator

2 × ühendussillad 19 mm

1 × F2 kast

1 × Kasti kaas

Katsed:

1 - elektronvoolude mõõtmine

2 - energiavool ja voolutugevus paralleelühenduses

3 - energiavoog ja pinge

4 - energiavool ja pinge jadaühendustes

5 - energia muundamine - soojusefekt

6 - energia muundamine - mehaaniline energia

7 - energia muundamine - keemiline energia

8 - energiavoog - elektronvool

Elektrokeemia katsekomplekt, Cornelsen
51901
37335-D.png

Komplekt sisaldab kõiki üksikosi ja kemikaale elektrokeemia põhikatsete tegemiseks. Digitaalne multimeeter mõõdab tekkivaid pingeid. Kaasas ingliskeelne katsejuhend.

Komplekti kuuluvaga saab läbi viia järgmised katsed:

Vedelike elektrijuhtivus

Elektrolüüs

Galvaniseerimine

Elektrokeemiline element

Pingerida

Seadmekomplekt koosneb:

digitaalne multimeeter, klaasist vann koos kangidega, lusikas, keeduklaas, sidrunhape, naatriumkloriid, vask (II) sulfaat, lakmuspaber, süsinik-elektroodid, raua-, vase- ja tsingielektroodid, valgusdiood, kaabel, krokodillklemmid ja patarei.

Tugevas F1 kastis (312 x 427 x 75 mm) koos siseeraldaja ja kaanega

Gaaside tootmise seadmete õppekomplekt
89886
37650-D.png

Seadmekomplekti abil saab toota gaase väikestes kogustes.

Kasutatav SVS-süsteem töötab kruviühendustega, mis koosnevad keeratavast korgist, silikoontihendist ja PTFE-mansetist. Nii on tagatud kindlad ja tihedad ühendused seadme osade vahel.

Agressiivsete ja mürgiste gaaside tootmisel tuleb järgida kehtivaid ohutuseeskirju. Õige kasutamise korral puutuvad kõik aparaadis olevad gaasid kokku ainult klaaside ja tefloniga (PTFE). Gaasi eraldumise reaktsiooni saab hõlpsalt igal ajal katkestada.

Lisaks on võimalik seadme osadest üles ehitada lihtne aurudestillatsiooni või ekstraheerimise seade.

Seadmekomplekt sisaldab: 100 ml ümarkolbi, Soxlethi ekstraktsioonilisa, Dimrothi jahutit 210 mm, 5 ekstraheerimishülsi ja mitmesuguseid kruviühendusi ning silikoontihendeid, alusprofiil, liugkinnitust, statiivivarrast 330 mm, statiivivarrast 200 mm, topelthülsse (2x), klambreid, statiive, keraamilist traatvõrku, piirituslampi ja kummivoolikud jahutusvee ühenduseks.

Koos Saksakeelsete juhistega. Pakitud vahtplastist sisu ja kaanega F2 kastis.

Katsekomplekt - bioloogia töövahendid
18080
18080.jpg

Komplektis sisaldub materjal 15 grupile. 

Teemad: vaatlemine luubiga, putukate - taimeosade korjamine, taimede ja putukate prepareerimine, mikropreparaatide valmistamine ja vaatlemine, lihtne ja ohutu mikrotoomi kasutamine. 

 Pakendatud plastkohvrisse. 

Lisatud inglisekeelne juhend.

Katsekomplekt - kõla ja müra
31720
31720.jpgKomplektis sisaldub materjal 15 grupile. Teemad: heli tundmine ja kirjeldamine; vibratsioonide nägemine, kuulmine ja tundmine; helihark vees; helisevad heegelnõelad ja metallribad; kõrged ja madalad helid; kellamäng, paaniflööt; vaikne ja vali; kelluke; miks on meil kaks kõrva?; heli mööda nööri; tops-telefon; heli teekond; stetoskoop; heli läbi toru. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise ja saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - lihtne optika
31749
31749.jpgKomplektis sisaldub materjal 6 grupile. Teemad: silm, luubid, vaateväli, nägemine hämaras, optiline illusioon, petlik vesi, kas valgus saab nurgataha minna?, lõpmatu kaugus, leek vees, kumerpeeglid, painduv peegel, vari, pikk ja lühike vari, varjunukud, varjuteater, värvilised varjud, erinevad varjud, päev ja öö, vikerkaare värvid, värvused. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - loodusnähtused
16300
16300_G_JS.jpg

Komplektis sisaldub materjal 2-3 õpilasest koosnevale grupile või 2-3 grupile.

Teemad: jõud ja energia, vesi, elektrivool, magnetid, õhk ja heli, valgus, soojus, taimed.

Katsete ülevaade: Jõud • Mis on jõud? • Jõud ja vastujõud • Jõud eseme vedamisel  ... ja veel 10 katset. Soojus • Termomeeter • Auru muutumine veeks – auru muutumine taas veeks • Kuidas saab merevett joomiskõlbulikuks teha ... ja veel 9 katset. Elekter • Lihtne elektriahel • Lambid paralleelselt • Lambid järjestikku • Juhid ja isolaatorid ... ja veel 4 katset. Vesi • Kas vesi on keha? • Kas vesi võib õhu välja tõrjuda? • Kas vepind võib olla kaldu? • Kuhu vesi kaob? ... ja veel 8 katset. Energia • Mis on jõud? • Jõud ja vastujõud • Jõud muudavad liikumist • Jõud eseme vedamisel ... ja veel 2 katset. Valgus • Millise tee valgus valib? • Kuidas saab valgust juhtida • Valgusvihus olev objekt • Kas valgus saab neelduda? ... ja veel 10 katset. Õhk ja heli • Kas õhk on ka keha? • Õhk on elastne keha • Kuidas näha helilaineid • Kas heli võib minna ümber nurga? ... ja 12 täiendavat katset. Taimed • Taimed vajavad valgust • Millal taimed higistavad päikese käes • Taimed parandavad õhku • Taimed toodavad hapnikku ... ja veel 4 katset. Magnetid • Magnetitel on jõud • Kas kõik materjalid reageerivad magnetile? • Kui magnetid puutuvad kokku ... ja veel 5 katset.

Pakendatud plastkohvrisse. Lisatud ingliskeelne katsejuhend.

Katsekomplekt - magnet ja kompass
31756
31756.jpgKomplektis sisaldub materjal 15 grupile. Teemad: 1. Magnet-raud: materjali testimine, erinevad metallid, õngitsemismäng, raua testimine, rooste, kirjaklambri test; 2. Magnetjõud: liikuv kirjaklamber, liikuv hernehirmutis, tantsiv madu, ujuv kirjaklamber; 3. Poolt ja vastu: magnet torus, allveelaevasõit; 4. Erinevat magnetitest: magnetismi avastamine, kõige suurem magnet, erinevad magnetid, isetehtud magnetid, ilma kirjadeta magnetid; 5. Rippuvad, ujuvad pöörlevad magnetid: ujuvad magnetid, rippuvad magnetid, rippuv ja ujuv magnet kompassina, ujuv magnetnõel, üks õige kompass . Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise/saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - mõõtmised: temperatuur, kaal, pikkus
31790
31790.jpgKomplektis sisaldub materjal 18 grupile. Teemad: termomeetri skaalad, termomeetri ehitamine, temperatuuri mõõtmine, kangkaalud, kaalumise ideed, kaalu ehitamine, kaalu õige kasutamine, ühik - meeter, üksteise pikkuse hindamine, ülesanded mõõdulindiga, nihikuga mõõtmine, müntide mõõtmine nihikuga, nihiku ehitamine, ülesanded. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise/saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - õhk
31710
31710.jpgKomplektis sisaldub materjal 12 grupile. Teemad. Kas õhk on midagi?: õhk on midagi!; ventiilid; me vajame eluks õhku; õhust mantel; tulekahju veevannis; lehtri trikk; pabertaskurätiku trikk; ehitustööd vee all; eksperiment pudelitega vannis. Õhurõhk: julguse test; iminapad; purgitrikk; kuidas tühjendada akvaariumi?; ujuvad pallid. Õhk ja jõud: kokkusurutud õhk; õhupumba tööpõhimõte; uppunud laevade ülestõstmine. Liikuv õhk: õhuga liikuv vanker; õhkraudtee ehitusjuhised; hõljuk. Õhus võib lennata: miks tõstab kuumaõhupall üles?; miks lennuk õhku tõuseb?; langevarjud; Langevarju töötuba; ehitame propelleriga õhusõiduki; ehitame torusõiduki; testime paberlennukeid. "Õhudetektiivid": "õhus on midagi"; õhk-intervjuu. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise ja saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - põhikooli keemia
90350
90350.jpgKomplektis sisaldub materjal 6 grupile. Teemad: ainete lahustuvus ja selle tingimused vees, vees lahustuvad ja mittelahustuvad ained, kristalliseerumine, temperatuurimuutused ainete lahustumisel, ainete kõvaduse muutused lahustumisel vees, gaasi tekkimine ainete lahustumisel vees, tee ja suhkur, vesi ja suhkur (suhkur segades ja segamata, soe ja külm vesi, suhkur suurtes kogustes), vesi ja erinevad ained, vesi ja sool, vesi ja geelid, vesi ja pulber, vesi ja uurea . Pakendatud plastkohvrisse, lisatud saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - soojus
31799
31799.jpgKomplektis sisaldub materjal 15 grupile. Teemad: vee soojendamine; soojendame piiritust; erinevad vedelikud; termomeeter; miks vajame termomeetrit?; vee soojuse mõõtmine; skaala; Celsiuse termomeeter; termomeetri lugemine; erinevad termomeetrid; vedeliku muutumine gaasiks; kui suured on aurustunud osakesed?; märg rätik erinevates tingimustes; aurustumise temperatuur; kas gaas saab muutuda vedelikuks?; mis juhtub, kui auru jahutada?; veeringlus. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - tuul ja ilm
8959
8959.jpg

Komplektis sisaldub materjal 6 grupile.

 Teemad: temperatuuri lugemine; temperatuuri mõõtmine klassis; vaatlustabel - õhutemperatuur; min-max termomeeter; mis on sademed?; mõõdame kui palju on sadanud; vaatlustabel - sademed; pilved; isetehtud veeringe; pilvede liigid; pilvisus; vaatlustabel - pilvisus; tuulemõõtja; tuule tugevus; kompass; tuule suunad; isetehtud tuulesuuna mõõtja; vaatlustabel - tuule suund ja kiirus; ilma ennustamine; igapäevane ilm; ilmateade telerist; vaatlustabel - ilmavaatlus. 

Pakendatud plastkohvrisse, lisatud saksakeelne juhend.

Saadaval eestikeelne juhend!

Katsekomplekt - ujub või upub
31900
31900.jpgKomplektis sisaldub materjal 12 grupile. Teemad. Plastiliini omadused; miks väike karbike ujub?; millest on laevad ehitatud?; mida teeb palli vees?; millal ujub raskem karbike?; võrdleme kahte laeva; laev lastakse vette ja sellele asetakatse koorem; mis tingimustel laevad upuvad?; mis kannab laeva?; veesuusatamine; ujuva karbikese maksimaalne kandevõime; konteinerlaev; ennustus - kas laev jujub või upub?; töötuba; õpetaja demokatse. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise ja saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - vesi I - Joogivesi ja heitvesi
31802
31802.jpg

Komplektis sisaldub materjal 15 grupile. 

Teemad. Põhjavesi: vihmavesi; maapinna struktuur; puurimine; õhjavesi on puhas, kui ...; väike veeringe; kuidas vesi maasse läheb ja välja tuleb (kaev, liikuva pildi meisterdamine); liiga palju / liiga vähe vett. Joogivesi: veevärgi vesi; kuidas vesi majja tuleb?; veesurve; kus on torud?; mis on heitvee sees?; heitvee puhastamine; heitvee selgindamine; veepuhastusjaam; mida teha heitveega?. Mängud veega: ujuv kirjaklamber; "jääpurikas"; münt klaasis; veeluup. 

Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise ja saksakeelne juhend. 

Saadaval eestikeelne juhend!

Katsekomplekt - vesi II - veevärk
8231
veevark.jpgKomplekt sisaldab veevärgi mudelit, mida on lihtne kokku panna ja mille abil on võimalik demonstreerida: demonstreerida veevärgi koostisosi; tsentrifugaalpumba kasutamist vee transortimiseks kinnises rõhuga süsteemis; veetorni tööpõhimõtet. Materjal: patareikonteiner, elektripump, horisontaalne reservuaar, statiiv, vertikaalne reservuaar, kraanid, läbilõikega kraan, torud ja voolikud. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise ja saksakeelne juhend.
Katsekomplekt - vooluringid
31772
31772.jpgKomplektis sisaldub materjal 15 grupile. Teemad: patareide testimine, Alessandro Volta - patarei leiutaja, patareidest üldiselt, patarei poolused, patareimehike, patareid autos, vooluring hõõglambiga, hõõglambid meie ümber, Edison ja hõõglamp, taskulamp, tulelaev, autode valgustus, sõidukite pirnid, õpilase oskused elektrikuna, lülitid meie aluasemetes, elektri kokkuhoid, sisse-välja lülitamine, isetehtud lüliti, soojus patareist, elektri eluohtlikkus, kaitse elektri eest, robotimäng. Pakendatud plastkohvrisse, lisatud inglise/saksakeelne juhend.
Mini katsekomplekt - Bioloogia
16180
16180.jpg

Ühele grupile. 9 teemat. Teemad: herbaariumi koostamine, taimelehtede erinevused, erinevatest kohtadest pärit taimeliigi lehtede võrdlus, heintaimede, teraviljade (liigidiferentseerimine) ja juurte pressimine, järkjärgulise värvi muutumine pressitud lehtedel, idanevate taimede (oad, nisu) kasvufaaside vaatlemine. Kaasas saksakeelne juhend.

Mini katsekomplekt - elekter
16120
16120.jpgÜhele grupile. 11 katset. Teemad: elektriahel, juhid ja mittejuhid, vedelike elektrijuhtivus, elektritakistus, elektrivoolu soojuslik toime, elektrivoolu magnetiline toime, elektromagnet, järjestikühendus, paralleelühendus, elektrivoolu keemiline toime. Kaasas saksakeelne juhend.
Mini katsekomplekt - kõla
16104
16104.jpgÜhele grupile. 8 katset. Teemad: heli; kas heli saab näha?; helirõhk; heli võimendamine; heli edasikandumine; kõrged ja madalad toonid; helisev õhk; muusika. Kaasas saksakeelne juhend.
Mini katsekomplekt - magnetism, elektrostaatika
16115
11615.jpgÜhele grupile. 17 katset. Teemad: ainete magneetilisus, magnetil on jõud, magnetvälja jõujooned, kahe magneti vastasmõju, levitatsioon, magnetmootor, Maa magnetväli, magnetismi kasutamine, staatiline elekter, kahe laetud keha vastasmõju, polariseerumine ja induktsioon, laetud õhupall, elektroskoobi mudel. Kaasas saksakeelne juhend.
Mini katsekomplekt - mehaanika
16100
16100.jpgÜhele grupile. 15 katset. Teemad: jõud ja selle mõõtmine, vedrukaal, hõõrdejõud, stabiilsus, raskuskese, kangkaal, kahe poolega kang, ühe poolega kang, plokid, kaldpind. Kaasas saksakeelne juhend.
Mini katsekomplekt - õhk ja vesi
16102
16102.jpgÜhele grupile. 27 katset. Teemad: vesi surub õhu välja, vedeliku pind, rõhu jaotus vedelikus, ühendatud anumad, hüdrotungraud, ujuv metall, gaaside kokkutõmbumine ja paisumine, u-manomeeter, veesammas, pipeti tööpõhimõte jne. Kaasas saksakeelne juhend.
Mini katsekomplekt - optika
16110
16110.jpgÜhele grupile. 15 katset. Teemad: valguse levimine, varjud, peegeldus, valguse murdumine, tasapeegel, koondava läätse tekitatud kujutis, silm, prillid, kaamera, projektor, teleskoop, mikroskoop. Kaasas saksakeelne juhend.
Mini katsekomplekt - soojus
16106
16106.jpgÜhele grupile. 10 katset. Teemad: termomeetri mudel, aurustumine ja kondenseerumine, soojuskiirgus, neeldumine, soojusjuhtivus, deformatsioon soojuse tagajärjel, õhu ruumala muutus soojenemisel ja jahtumisel, veeauru ruumala muutus soojenemisel ja jahtumisel. Kaasas saksakeelne juhend.